Μεγάλο διπλό και εκδρομάρα...

Στις 14.00 είχε δωθεί το ραντεβού για τους νεκροζώντανους και μια 50άδα αυτών έδωσε το παρόν στο πολυτεχνείο.

Ύστερα από ένα τρίγωνο τηλεφωνημάτων μεταξύ "πρόεδρα" , προπονητή , λεωφοριατζή, οι παίκτες ξεκίνησαν με τα δικά τους οχήματα προς τη "εξωτική" Σουρωτή και οι οπαδοί περίμεναν υπομονετικά το μάτζικ μπας να τους παραλάβει και να φτάσουν κατά τις 15.30 στις εγκαταστάσεις του Λόλα... Κατευθείαν θέσεις μάχης , αναζήτηση αλκοόλ στη γύρω περιοχή , πανώ , τύμπανα , πυρσοί και καπνογόνα μοιράζονται και όλα είναι έτοιμα για ένα παιχνίδι τρελό όπως αποδείχτηκε εκ των υστέρων .

Στο περισσότερα η συνέχεια...

Στο πρώτο ημίχρονο μία ομάδα υπήρχε στο γήπεδο και αυτή ήταν ο Ιπποκράτης. Δυστυχώς για αυτόν κατάφερε να βάλει μόνο ένα γκολ ( που να μετρήσει ). Η Εκρηξάρα ήθελε μάλλον το χρόνο της να προσαρμοστεί στο φυσικό χόρτο του γηπέδου και γλίτωσε τα χειρότερα στο πρώτο μέρος σε κανά δυο περιπτώσεις.Πέραν αυτού, δεν κατάφερε να δημιουργήσει τις προυποθέσεις για κάποιο γκολ. Η κερκίδα στο 1ο μέρος ακολούθησε το ρυθμό της ομάδας εκτός από το τελευταίο τέταρτο που προσπάθησε να ξυπνήσει τους παίκτες..

Στο 2ο ημίχρονο ήρθαν τα πάνω κάτω. Λες και μπήκαν άλλες ομάδες να παίξουν.Με κάποιες διορθωτικές κινήσεις ο κόουτς άλλαξε τις ισορροπίες του παιχνιδιού. Μάλλον κάποια γατάκι-α είναι πιο αρμόδια να μιλήσουν για το 2ο ημίχρονο από τους διαχειριστές του σάιτ μιας και το μεγαλύτερο μέρος του πούλμαν ήταν σε "άλλο" ρυθμό . 45' λεπτά νον-στοπ φωνή ήταν αρκετά για να δώσουν την ώθηση που έλειπε από την ομάδα και να καταφέρουν να γυρίσουν ένα ματς που φαίνονταν χαμένο. Πρώτα ο Άγγελος ύστερα από κόρνερ του Σάκη και κεφαλιά πάσα του Βάλο ισοφάρισε το παιχνίδι και μετά από 2 χαμένες ευκαιρίες , ήρθε ο Ψηλέας να μην αστοχήσει στο τετ-α-τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα και να γράψει το τελικό Ιπποκράτης - Έκρηξη 1-2.

Το πανηγύρι στην πισίνα του Λόλα χάζεψε ακόμα περισσότερο τους φίλους του Ιπποκράτη που δεν μπορούσαν ( και με το δίκιο τους ) να χωνέψουν ότι έχασαν αυτό το ματς. Να τους ευχηθούμε παρ'όλα αυτά καλή συνέχεια μιας και έχουν μια πολύ καλή ομάδα.

Η ομαδάρα φέτος δείχνει πράγματα που δεν μας είχε συνηθίσει τα προηγούμενα χρόνια. Δείχνει δεμένη , αποφασισμένη και ικανή να κάνει τα πάντα...

KEEP UP ΜΑΓΚΕΣ ΚΑΙ Ο,ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΣ ΕΡΘΕΙ !!

Αποτελέσματα και βαθμολογία εδώ

ΥΓ. Μπορεί και να ανανεωθεί το παρόν ...

ΥΓ2. Τα γκολ σίγουρα θα παίξουν σε βίντεο και για μας που δεν τα είδαμε... ( έρχεται λέιτερ το βίντεο με τον Αγ. Αντώνιο )

ΥΓ3. Περισσότερα νέα για το πινγκ πόνγκ εντός της εβδομάδας.. στέι τιούνντ.

ΥΓ4. Τετάρτη συνέλευση στο στέκι στις 7.