Συνδεδεμένοι χρήστες

Έχουμε 7 επισκέπτες συνδεδεμένους
Ιπποκράτης Σουρωτής - Προοδευτική : 2-1
Κυριακή, 28 Φεβρουάριος 2010 20:54

Σε ένα ηλιόλουστο αλλά κρύο μεσημέρι η ομαδάρα μας γνώρισε την 2η ήττα απο μια αξιόμαχη ομάδα που

παλεύει και αυτή για την άνοδο με 2-1. Το πιο δικαιο αποτέλεσμα μάλλον είναι το Χ αλλά στο ποδόσφαιρο

δεν γίνονται πάντα δίκαια πράματα. Σε αυτό βοήθησε πάρα πολύ ο βούρκος του Λόλα , ο υπερβολικός

αέρας του δευτέρου κυρίως ημιχρόνου, η μέτρια απόδοση της ομάδας (παρ'οτι δημιουργήσαμε φάσεις) καθώς

και οι κύριοι με τα γαλάζια που αντί να προστατεύουν τους αθλητές αφήνουν ανεξέλεγκτα τα σκληρο παιχνίδι.

Το magic bus έφυγε με καθυστέρηση απο το πολυτεχνείο υπό βροχή , έχασε τα πρώτα 5 λεπτά του αγώνα

αλλά δεν έχασε το πολύ ωραίο γκολ του Τίμο, ο οποίος βάλθηκε να αποστομώσει κάποιους στην κερκίδα.

Από εκέι και πέρα στο πρώτο μέρος δημιουργήσαμε κάποιες φάσεις αλλά λίγο η τελική πάσα λίγο τα σουτ

δεν βρήκαν εστία ωστέ να γίνει το 0-2 και να τελειώσει το ματσάκι.. Ο ιπποκράτης δεν απείλησε ιδιαίτερα στο

1ο μέρος και  έτσι το ημίχρονο έλειξε με 0-1.  Στο ημίχρονο η ομάδα προτίμησε να μην περπατήσει τα 5 λεπτά

μέχρι τα αποδυτήρια και έμεινε στον αγωνιστικό χώρο .

Το 2ο μέρος ξεκίνησε με καθυστέρηση καθώς η ομάδα του ιπποκράτη έκανε κανα 5λεπτό να εμφανιστεί στον

αγωνιστικό χώρο.....Λίγο το κρύο , λίγο ο αέρας, λίγο η μη υπόδειξη κιτρινων και κοκκινων καρτών, λιγό η

κούραση και ο κακός αγωνιστικός χώρος εκνεύρισαν την ομάδα, που έδωσε χώρο στον ιπποκράτη. Έτσι

μετά από ένα αυστηρό φάουλ ο Νο 10 ( παππούς , σορρυ δεν ξέρω όνομα) τιμώρησε την ομάδα όπως και

στον αγώνα του πρώτου γύρου με τον αέρα και την "άστοχη" προσπάθεια εξόδου του Σαββα να παίζουν το

ρόλο τους.Το 2ο γκολ του ιπποκράτη ήρθε απο μια συνηθισμένη πλέον ασυνενοησία και λάθος των αμυντικών

της ομάδας. Ο τραυματισμός του αρχηγού γκέλα, η μη υπόδειξη 2ης κίτρινης στον βρώιμικο Νο9 του ιπποκράτη,

η αδικαιολόγητη ( μιλάς εσυ θα μου πέιτε ) κόκκινη του Θοδωρή που έφαγε για ένα ακόμη ματς πολύ ξύλο,

έδωσαν στον ιπποκράτη το πλεονέκτημα. Παρ'οτι με 10 η ομάδα πίεσε για την ισοφάρηση, δημιούργησε

φάσεις αλλά δεν τα κατάφερε.Τελικό σκορ 2-1.

50-60 άτομα η παρουσία μας στην κερκίδα με παλμό και συνθήματα. Καμιά 10αρια άτομα φίλοι της Σουρωτής.

Το παρών έδωσε για ακόμη ένα ματς ο "οπάδος πλεον" της Προο Δ. Ψωμιάδης που ακολουθεί την ομάδα