Έχουμε 3 επισκέπτες συνδεδεμένους
Προοδευτική Τούμπας - Αο Αρετσου Καλαμαριάς :2-1
Δευτέρα, 08 Μάρτιος 2010 00:53

copy-paste απο demolitionarios.blogspot.com

Ενα εύκολο ματς για την ΠΡΟΔΕΥΤΙΚΑΡΑ μας απέναντι στην αρετσού η οποία ξεκίνησε το ματς με 10 παίχτες (καθώς δεν είχε 11ό παίχτη να βάλει !!!) παρότι παίζανε με παίχτη λιγότερο η ΠΡΟ δυσκολεύτηκε λίγο (κυρίως στο τέλος του αγώνα)να σκοράρει παρόλα αυτά σκοράραμε πρώτοι, με τον Σλάνταν να κάνει το 1-0 στη μέση του 1ου ημιχρόνου και λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου ο αλκοολικός ΤΙΜΟΣ διπλασίασε τα τέρματα για την ομαδάρα μας,(ένα περίεργο γκολ καθώς με τη βοήθεια του αέρα η σέντρα του Τίμου από τα δεξιά έγινε σέντρα σουτ που μπέρδεψε τον τερματοφύλακα και έτσι χρίστηκε σκόρερ και ο αλκοολικός. Για δεύτερο συνεχόμενο ματς βάζει το όνομα του στον πίνακα των σκόρρες ο Τίμος.)2-0 ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου του μάτς.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα το πήρε πολύ χαλαρά, κυρίως λόγω του ότι η αρετσού έπαιζε με 9παίχτες (καθώς τραυματίστηκε ένας παίχτης τους και δεν είχαν άλλον παίχτη στο πάγκο για να τον κάνουν αλλαγη!!!)έτσι το παιχνίδι κίνησε πολύ χαλαρά ενα παιχνίδι κέντρου με την πρό να κάνει 1-2 καλές ευκαιρίες χωρίς να καταφέρει να σκοράρει αντιθέτως μάλιστα μετά απο μερικές καλές ευκαιρίες της αρετσού που αποκρούστηκαν απο τον Πάνο ήρθε και το γκολ,στη συνέχεια η ομάδα ανέβηκε είχε την κατοχή της μπάλας αλλα λίγο η γκατεμιά, λίγο ο καλός αντίπαλος goalkeeper, λίγο τα χθεσινά ξενύχτια(και τα ξύδια που είχε πιεί ο Τίμος χτές)δεν κατάφερε η ομαδάρα μας να βάλει και τρίτο γκολ(παρότι ο ψηλός έχασε μερικές πάρα πολύ καλές ευκαιρίες για να διπλασιασει τα τερματά του)και να τελείωσει το μάτς πρόωρα να πάμε να δούμε δίπλα το derby της αγωνιστικής κανάρης - αή φανούρης.2-1 το τελικό αποτέλεσμα στα παγωμένα τεφαα της θέρμης.

Η παρουσία του κόσμου κρίνεται εξαιρετικά καλή (καμιά 50αριά) αν κρίνει κανείς οτι δεν υπήρχε πούλμαν και ότι είχε ψωφόκρυο(η θερμοκρασία κοντά στους 7βαθμούς πάνω απο το μηδέν).

Υ.Γ.1 ΓΥΡΙΣΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΠΟ ΤΑΣ ΑΘΗΝΑΣ και έφυγε βερολίνο αννόβερο ο mr κάρτας ο ΣΤΑΜΟΣ
Υ.Γ.2 κανάρης vs φανούρης 0-0
Υ.Γ.3 Οι boukaδοροι έλαψαν δια της απουσίας του (αισθητή έγινε πάντως η απουσίας τους)έλειπαν επίσης και οι koutradoroi